Casus Yazılım İle Telefon Dinleme Nasıl Yapılır?

Çok eskiden telefon dinleme nasıl yapılır diye sorulduğunda cevap casus filmi senaryolarına benzerdi. Şebeke dinlemeleri, havadan sinyal yakalama ve cihazlara, ortamlara böcek yerleştirme… Fakat o günler artık çok geride kaldı. Casus yazılımlar ortaya çıktığından beri hiçbir teknik bilgiye sahip olmayan kişiler bile kolayca telefon dinlemesi yapabilir hale geldi.

telefon dinleme nasıl yapılırCep casusu, ek hiçbir donanım gerektirmeden dinlenmek istenen cihaza kurulabilir. Karşı tarafın telefonunu dinleme işlemi tamamen cihazın halihazırda sahip olduğu donanım ve özellikler üzerinden gerçekleşir. Uygulama gizlice çalıştığı için karşı tarafın dinlenildiğinden haberi olmaz.

Bu uygulamalardan birini satın aldığınızda başkasının telefonunu takip etmek için gereken her şeye sahipsiniz demektir. Elbette dikkat etmeniz gereken kimi yasal konular ve bilmeniz gereken şeyler var. Cep telefonlarını takip etmek için neleri bilmek ve neler yapmak gerek iyice merak ettiniz mi? Öyleyse telefon nasıl dinlenir konusunda en merak edilen sorularla devam edelim.

Dinleme Programı Satın Alın

Telefon Dinleme Programı SMS ile Gönderilir mi?

Teknik olarak SMS ile indirme bağlantısını istediğiniz kişiye gönderebilirsiniz. Yine de kullanıcının bu bağlantıya tıklaması ve indirilen dosyayı çalıştırarak kurulumu tamamlaması gerekecektir. Kullanıcının sadece SMS’i açması veya bağlantıya tıklaması yeterli olmayacaktır. Bunların zararlı yazılımlar olmadığını unutmamız gerek.

SMS ile kuramıyorsak, kurulum ve telefon dinleme nasıl yapılır? Uygulamayı hedef cihaza indirerek kurulumu siz gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için cihaza birkaç dakikalık fiziksel erişim yeterli olmaktadır. Gerekli bütün yönergeler tercih ettiğiniz uygulamanın internet sitesinde yer alacak.

Sıklıkla kurulum için tercih edilen yöntem, telefonu kullanacak kişiye vermeden önce cep casusunun kurulmasıdır. Böylece herhangi bir sıkıntıyla karşılaşmadan, rahat bir şekilde kurulumu gerçekleştirebilirsiniz.

Ortam Dinlemesi Yapılabiliyor mu?

Ortam dinleme programı ile telefon dinleme nasıl olur? Bu özelliğe sahip bir uygulama kullanarak cihazın mikrofonu aracılığıyla etraftaki sesleri ve konuşmaları dinleyebilirsiniz.

Telefonla ortam dinleme nasıl yapılır? Ortam dinleme programı cihazın arka planında 7/24 çalışmaktadır. Kontrol panelinden işlemi başlattıktan sonra kendi cihazınızdan gizlice takip etmek istediğiniz cihazı arayabilirsiniz. Uygulama cihazın çalmasını veya herhangi bir uyarı göstermesini, iz bırakmasını engelleyerek aramayı açar ve bu şekilde ortamdaki sesleri duymanızı sağlar. İşlemi sonlandırdığınızda normal şekilde karşıdaki cihazı arayabilirsiniz.

Program İnceleyin

Gizlice telefon takip etmek için yapmanız gerekenler bu kadar basit, fakat öncelikle uygulamayı dinleyeceğiniz cihaza fiziksel olarak kurmanız gerekeceğini unutmayın.

Ortam Dinleme Programı Başka Neleri İzleyebilir?

Bu uygulamaların özellikleri sadece ortam sesleriyle sınırlı değil. Örneğin Flexispy kullanabileceğiniz daha pek çok imkan tanımaktadır:

 • Arama günlükleri
 • Uygulamalardaki sesli görüşmeleri kaydetme
 • SMS’leri/MMS’leri/E-postaları okuma
 • SMS silme, sahte SMS gönderme
 • GPS takip etme
 • Anında mesajlaşma takibi
 • Videoları, ses dosyalarını ve görselleri takip etme
 • Fotoğraf çekme, video kaydetme
 • SIM kart değişikliği uyarıları
 • Ekran görüntüsü alma
 • İnternet geçmişi ve sık kullanılanları görüntüleme
 • Tuş vuruşlarını kaydetme

Sunulan özelliklerde ve dolayısıyla fiyatlarda değişiklik olabilir. Buna rağmen her uygulama için başkasının telefonunu dinleme süreci ve telefon dinleme nasıl yapılır sorusunun cevabı aynıdır. Satın almadan önce özellikleri mutlaka incelemelisiniz. İhtiyacını en iyi karşılayacak telefon dinleme programı indir, süreç hemen hemen aynı olacak. Bunun dışında, uygulamaların farklı abonelik paketleri de bulunabilmektedir.

Ücretsiz Programlar İşe Yarar mı?

İnternette ufak bir aramayla bir yığın ücretsiz casus yazılım bulabilirsiniz. Bunların hepsi yukarıda saydığımıza benzer pek çok özelliğe sahip olduğunu söyler. Hatta en iyisi olduklarını bile iddia ederler.

Ücretsiz programlarla ilgili neleri bilmeliyim? Ne yazık ki ücretsiz alternatiflerle etkili bir sonuç almanız mümkün değildir. Hatta çoğu zaman casus telefon dinleme programı bedava indir diye bir tavsiye duyarsanız, güvenliğiniz açısından buna uymamanız en iyisi olacaktır. Çünkü böyle bir uygulama geliştirmek çok masraflıdır ve profesyonel bir ekibin çalışmasını gerektirir. Her ne kadar sonuç çok basit kullanımlı bir ürün olsa da.

Bu yüzden ücretsiz alternatifler vadettiklerini yerine getiremezler veya başta çalışmalarına rağmen bir süre sonra çalışmayı durdururlar. Bu, başınıza gelebilecek en iyi senaryodur. Diğer taraftan, birini izleyeceğim derken hem o kişinin, hem de kendinizin verilerini kötü niyetli kişilerin eline teslim etmiş olabilirsiniz. En basitinden, artık mobil cihazlardan yoğun olarak bankacılık işlemleri yapılmakta, kredi kartı ile çeşitli alışverişler yapılmaktadır. Bu tip uygulamalar bunları rahatlıkla depolayabilir. Güvenilir, arkasında uluslararası sektörde boy gösteren güvenilir bir şey yoksa büyük risk altında olabilirsiniz.

Başkasının Telefonunu Dinlemek Yasal mı?

Bu soruya genel olarak cevap vermek çok zor. Yasal olarak bu uygulamaları kullanabileceğiniz birçok senaryo varken, aynı şekilde yasal olmayan birçok senaryo da mevcut.

Casus yazılım kullanırken karşınızdaki kişinin haklarını ve yasaları çiğnemediğinizden emin olmak tamamen sizin sorumluluğunuzda. Tamamen yasal olarak kullanılması amacıyla tasarlanmışlardır ve yasa dışı kullanımlardan dolayı sorumluluk kabul etmezler.

Yani gizlenerek çalışabiliyor olmaları herkesi gizlice izleyebileceğiniz anlamına gelmemektedir.

Kullanmanın Yasal Bir Yolu Var mı?

Tabii ki var. Zaten mSpy gibi casus yazılımlar bu gibi yasal kullanımlar için üretilmiştir. Örneğin bu uygulamayı ebeveynler çocuklarını takip etmek, işverenlerse sözleşmelerine bir madde ekleyerek çalışanlarını kontrol etmek için sıklıkla tercih ederler.

mSpy Review

Yasal olarak nasıl kullanılır? İzleyeceğiniz kişiye kendi satın aldığınız, faturasına sahip olduğunuz ve/veya kullanım giderlerini karşıladığınız bir cihazı verebilirsiniz Mülkiyeti sizde olan cihazları izleyebilirsiniz. Yine de belirli durumlarda cihazı kullanacak kişiyi bilgilendirmeniz gerekebilir.

Ayrıca 18 yaşını geçmemiş çocuklarınızı takip etmek için ve çalışanlarınızın konu hakkında yazılı izinleriyle yasal olarak kullanabilirsiniz.

Bu bilgileri size fikir vermesi açısından paylaştık. Yasaları ihmal etmediğinizden emin olmak için mutlaka bir hukuk danışmanından bilgi almanızı tavsiye ederiz. Burada paylaştığımız bilgileri yasal danışmanlık olarak değerlendirmemelisiniz.

Telefon dinleme nasıl yapılır için verilebilecek bütün cevapları verdiğimizi umarız. Casus yazılımların kendi sitelerine giderek özelliklerini inceleyin ve siz de şimdi telefon takip etmeye başlayın.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Türk Kullanıcılar İçin Dünyanın #1 Casus Uygulamasını Deneyin: En İyi Fiyat Burada!

Buraya Tıkla
DMCA.com Protection Status