Ebeveyn Takip Programı Nasıl Kurulur?

Casus yazılım aracılığıyla ebeveyn telefon takip sürecine nasıl başlayacağınızdan emin değilseniz artık daha fazla endişelenmenize gerek yok.

Bu yazımızda sizin için en iyi ebeveyn kontrol programı olmaya aday bir casus yazılımdan bahsedecek ve dakikalar içerisinde çocuğunuzun telefonunu bu çocuk takip programı ile nasıl bir casus telefon yapabileceğinizi anlatacağız.

Ebeveyn telefon takip için seçebileceğiniz farklı farklı yazılımlar bulunuyor olabilir; ama söz konusu çocuğunuzu tam anlamıyla ve onu tedirgin etmeden takip etmekse hiçbiri casus yazılımlar ile yarışamaz. Etkili bir casus yazılım telefonda çalıştığını belli etmeyecek ve işini sessizce yapacaktır. Üstelik sadece engelleme özellikleriyle yetinmek zorunda değilsiniz. Her aktiviteyi izleyebilmenize olanak tanırlar.

Casus yazılım yüklemeye ve ebeveyn telefon takip işlemine başlamaya karar verdiyseniz şu adımları takip etmeniz gerecek:

  1. Çocuklarda kullanmaya uygun ve güvenilir bir casus yazılım tercih etmelisiniz. Yazımızın ikinci bölümünde bizim favori yazılımımızı, neden favorimiz olduğuyla birlikte görebilirsiniz.

  2. Yazılımı çocuğunuzun telefonuna fiziksel olarak, yani telefon elinizdeyken ve ekran kilidi açıkken yüklemelisiniz. Çocukların telefonlarını ödünç almanın ne kadar zor olduğunu ve bu konuda ne kadar gönülsüz olduklarını biliyoruz; ama ebeveyn telefon takip programlarının hiçbiri başka şekilde yüklenemiyor.

  3. Çocuğunuzun telefonunu casus telefon olmaya hazırlamalısınız. Telefonların fabrikadan çıkışları böyle bir işleve sahip olmalarını engelleyecek sınırlamalarla geliyorlar; ama yardımcı programlar sayesinde bu kısıtlamaları ortadan kaldıracak olan yönetici erişimi kolaylıkla açılabiliyor. Android’lerde root, iPhone’larda jailbreak olarak adlandırılan bu işlemin nasıl yapılabileceğini önceden öğrenmelisiniz. Merak etmeyin, internette bu konu hakkında çok detaylı rehberler bulunmakta. Ayrıca mSpy’ın jailbreaksiz sürümünü de araştırabilirsiniz.

  4. Telefonun ön hazırlığını bitirdikten sonra iş çocuk takip programı olarak kullanacağınız casus yazılımı kurmaya kalıyor. İşin en kolay kısmı burası olacak. Satın alma işleminden sonra size gönderilecek e-postadaki linke tıklayacaksınız ve yazılım telefona inecek. İnen dosyayı çalıştırdığınızdaysa size adım adım yol gösterilecek. Tek yapmanız gereken bu pencerelerdeki butonlara tıklamak ve sizden istediği izinleri vermek. Kullanıcı adı ve şifre istendiğindeyse e-postanın içerisinde yer alan bilgileri gireceksiniz.

  5. Kurulum işlemini tamamladıktan sonra istediğiniz tarayıcıdan kontrol panelinize girerek çocuğunuzu takip etmeye başlayabilirsiniz. Bütün kurulum işlemi bu kadar.

mSpy Satın Alın

Hangi Çocuk Takip Programı – Casus Yazılım?

Bizim en iyi ebeveyn kontrol programı olarak seçtiğimiz casus yazılım mSpy. Çocuğunuzun aktivitelerini telefonları aracılığıyla kontrol etmenizi mükemmel bir şekilde sağlaması bir yana, çocuklarınızın bilgilerinin güvende olduğundan emin olabiliyorsunuz. En hassas dönemlerinde olan çocukların kişisel bilgilerinin öneminden ne kadar bahsetsek az. Telefonlarını casus telefon yaptığınızda kazayla mahremiyetlerini başkalarının önüne sermeyi istemezsiniz. mSpy ile böyle bir sorun yaşamanız tabii ki mümkün değil.

Engelleme ve takip özelliklerine değinecek olursak arama takibi ve engelleme, anında mesajlaşma sohbetlerini okuma ve paylaşımlarını görme, metin mesajlarını okuma, fotoğrafları ve videoları görüntüleme, ziyaret edilen internet sitelerini görme ve engelleme, konum takibi, yüklü uygulamaları tespit etme ve engelleme, tuş vuruşlarını kaydetme gibi harika çocuk takip programı özellikleri bulunmakta.

Ebeveyn denetimleri yalnızca bilgisayarlarla sınırlı değildir. Mobil cihazlar, çeşitli görevleri yerine getirebilecek, İnternet’e hazır araçlara dönüştü. Çocuklarınız için, daha güvenli bir çevrimiçi deneyim sağlamak için mobil ebeveyn kontrollerini etkinleştiriniz.

Cep telefonu servis sağlayıcıları, gizlilik ve kullanımın kontrolü için farklı seçenekler sunarlar, içerik ve konum filtreleme, izleme ayarları.

Kullanım kontrolleri

Çoğu şirket ebeveynlerin video ve fotoğraf indirime, mesajlaşma ve internete erişim gibi birçok özelliklerini kapatmalarına olanaklar sağlamaktadır. Bu kontroller, çağrı veya metin sayısını sınırlamak ve zaman kısıtlamalarını ayarlamak şeklinde de kullanılabilir.

İçerik Filtreleri

Bu kontroller belli siteleri engelleyerek mobil internette daha güvenli gezinmenize olanak sağlar. Bazı filtreler video ve diğer çoklu-ortam içeriklerini de engellemenize olanak sağlar.

Konum ve İzleme Ayarları

Bu kontroller, ebeveynlerin telefona yerleştirilmiş GPS sistemlerini kullanarak çocuğun bulunduğu yeri izlemelerine olanak tanır.

Kendinizi DUR, DÜŞÜN, BAĞLAN İpuçlarıyla Koruyun

Telefonunuzu Güvende Tutun:

Güçlü bir şifreleme sistemi kurun.

Uygulamadan Önce Düşünün:

İndirmeden önce uygulamanın sisteminizde nelere (konum, sosyal medya hesaplarınıza erişim) erişebileceğini iyice gözden geçirin.

Numaranızı sadece tanıdığınız kişilere verin ve kimsenin izni olmadan onların numaralarını kimseye vermeyin.

Telefonunuzda yer etiketi özelliklerini devre dışı bırakmayı gözden geçirin.

Gelen aramaları nasıl engelleyebileceğinizi öğrenin:

Arayan kimliği kullanın, bu sizin istenmeyen aram ve numaraları engellemenize yardımcı olur.

Sadece Mesajlaşırken “Tanıdık” Olan Kişilerle Yüz Yüze Görüşürken Dikkatli Olun:

Mesajlaşma genellikle çevrimiçi sohbetten sonraki bir sonraki adım olsa da, daha güvenli olduğu anlamına gelmez.

En iyi ebeveyn denetimi programı için tıklayın.

Çocuklarınızı Çevrimiçi Dünyada Güvende Tutmanız İçin Temel Klavuzu

Güvenlik bilinci giderek artan bir dünyada, çoğumuz kimlik avına ilişkin temel bilgileri, güçlü şifre parametrelerini, VPN’ler ve şifrelemenin faydalarını biliyoruz. Neden bazen bu kuralları göz ardı etmeyi tercih ediyoruz bir başka soru: önemli olan olanları bilmemiz ve buna uygun kararlar almamız, buysa söz konusu çocuklarımız olduğun da her zaman doğru olmayabiliyor. Güvenlik bilinçli siber vatandaşlar olmamız artık yeterli değil. Çocuklarımızı online güvenlik konusunda eğitene kadar korumalıyız. Burada bazı onları korumanıza yardım edebilecek araçları tanıttık.

Ekran Kilitleri

Bu savunmamızın ilk çizgisi öyleyse konuşalım. Eğer çocuğunuzun denetimsiz hiçbir şeye ulaşmasını istemiyorsanız öncelikle onları birkaç kilit ekranıyla örneğin PIN veya TouchID; bu tip önlemler genellikle üst düzey sistemli telefon ve bilgisayarlar için geçerli. Kilit ekranları, dijital teknolojinin gelişmişliğine ve nedensellik ilkesine aşina olmayan evdeki bebekleriniz varsa özellikle yararlıdır. Tuvalet zemininizin fotoğraflarını Facebook profil fotoğrafı olarak bulmak istemiyorsanız (3 yaşındaki çocuğunuzun nezaketen yapmayacağı gerçeği var), akıllı Ekran Kilitleri telefonunuzun “Ekranı Açmak İçin Kaydırın” dan daha iyi bir kilide ihtiyacı var- kilit ekranların cihazlarınızı davetsiz misafirlerin istenmeyen erişimlerinden koruyabileceğinden bahsetmiyorum bile.

Güvenli İşletim Sistemleri

Konu çocuk koruma olduğunda, bu atmanız gereken ikinci adım olmalı. Tabletinizi okul öncesindekine vererek sakinleştirmenizi sağlamak, veya bir eğitim oyunu tanıtmak bu önemli değil. Eğer ulaşmalarına izin veriyorsanız onlara güvenli bir alan oluşturmalısınız. Ebeveynlerimiz “şüpheli” içeriğe ulaşmamızı engellemek için uzaktan kumandayı gizlerlerdi. Bizde bugün aynı korumayı hatta daha iyisini çocuklarımıza güvenli işletim sistemleri olan cihazlar vererek yapabiliriz. Bu uygulamalar çocuklarınız için sadece izin verilen uygulamalar, oyunlar ve dosyalara ulaşmasını sağlar ve bunlar dışındaki her şeyi engeller bu sayede çocuklarımız için güvenli bir alan sağlarlar. Bu önlem, güvenli duvarlı bahçedeki teknolojinin eğitimsel potansiyelinden yararlanabilecek küçük çocuklar için uygundur.

İçerik Filtreleri

Çocuğunuza internete erişme izni verdiğiniz de, uygunsuz içerikle karşılaşmalarını önlemek için önlemler alabilirsiniz. Bazı kişiler bunun sansür olduğunu iddia etse de, çocuklar hala korumasız bir internet ortamında yaşıyorlar, bazı içerikler zararlı ve tehlikeli olabilir. Web üzerinde DSL yönlendiricileri, DNS ve internet proxy hizmetleri ve VPN ayarları gibi içeriği filtrelemek için çeşitli yollar bulunuyor. Size en uygun filtrelemeyi sahip olduğunuz internet bağlantısına, işletim sistemine, engellemek isteyeceğiniz özel içerik ve sitelere göre (daha çok kişisel aşırı koruma toleransına bağlı) seçebilirsiniz.

Ebeveyn Kontrolü Yazılımları

Bu tür programlar daha çok yönlü ve esnek aynı zamanda saygı çerçevesinde ve uygunluğun da. Ebeveyn kontrolleri mobil ve bilgisayar da farklılık gösterir. Mobil sistemlerde koruma araçlarıyla ilgili daha çok terim bulabilirsiniz. iOS işletim sistemi ebeveyn kontrollerinde daha çok seçenek sunar (örneğin belirli programları engelleme ya da tamamen kapatma). Daha gelişmiş olarak ve daha üst düzey bir yazılım size çocuğunuzu izleme işlevselliğini sunar, çocuğunuzun hesaplarının aktivitesini hatta GPS sayesinde fiziksel konumunu (bu işlem sadece mobil cihazlar için geçerlidir). Bu yazılımların birincil odak noktası sınırlama değil şeffaflıktır. Ebeveyn denetimleri, sorumluluk sahibi davranışlar ve çocuğunuzun dijital ayak izi için dikkatli bir yaklaşıma sizi teşvik edebilir. Ebeveynler olarak, daha fazla özgürlük isteyen, ancak yine de dijital dünya da gezinmeye devam etmek isteyen gençleri izlemeyi seçebilirsiniz.

Gizlilik Ayarları

Çocuğunuz yasalara uyan siber vatandaşlar topluluğuna katılmaya yetecek yaşa sahipse, ve çocuklarınıza sosyal ağlara tanıtmayı isterseniz, yapılması gereken ilk şey profilini “özel” olarak belirlemektir. Popüler sosyal ağların çoğunluğu yeni oluşturulan profilleri varsayılan olarak “herkese açık” halde oluşturur. Çocuğunuzun gizlilik ayarlarını, yaşına uygun bir şekilde ve bilgi paylaşımı için konforlu hissedeceğiniz seviyeye göre özelleştirebilirsiniz. Gizlilik ayarları bir kez düzenlendiğinde, hangi içeriğin ne tür olduğunu ve çevrimiçi yayın için uygun olup-olmadığını tartışabilirsiniz. Yetişkinlerin ve çocukların izleyeceği aile kurallarını belirlemeyi düşünün, sosyal medyada onlarla ilgili herhangi bir bilgi göndermeden önce aile üyelerine danışmak gibi, ve evden uzaktayken gönderiler de birbirinizi ifşa etmeyeceğiniz gibi.

En önemlisi, İnternet güvenliği ve gizlilik konuları hakkında bir sohbet etmelisiniz. Çocuklarınızla bildikleriniz ışığında, çevrimiçi aldatmalar ve siber zorbalık, yırtıcılar ve cinsel içerikler hakkında bilgilendirin. Hatırlayın, çocuklarınızı eleştirel düşünen ve farkındalık yaratan bireyler olarak yetiştirmekten daha iyi bir koruma yolu yoktur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Türk Kullanıcılar İçin Dünyanın #1 Casus Uygulamasını Deneyin: En İyi Fiyat Burada!

Buraya Tıkla
DMCA.com Protection Status