Telefon Numarasından Konum Bulma 2024 Rehberi

Günümüz teknolojisinde, akıllı telefonlarımızı kullanarak pek çok işlemi gerçekleştirmemiz artık çok kolay. Bunların arasında günlük hayatımızı kolaylaştıran, işimize fazlasıyla yarayan birçok hizmet var. Telefon numarasından konum bulma da bu kolaylıklardan biridir.

Teknoloji hayatımızı kolaylaştırıyor olsa da güvenlik açısından bizi çok zayıf da bırakabiliyor. Ulaşılabilir olduğumuz için artık güvenli alanlarımızın dışına çıkabiliyoruz. 

Peki bu alanların dışında olup ulaşılamayan durumlarda? Çocuğunuzun eve gelme vakti geldi ama hala ortada yok mu? Nerede olabilir diye endişe mi ediyorsunuz? 

İşte bu noktada devreye aşağıda bahsedeceğim yöntemler giriyor.

Numaradan Konum Bulma Programi

Numara ile Bir Cep Telefonunun Konumu Bulunabilir mi?

Az sonra ayrıntılı olarak açıklayacağım yöntemleri uygulamanız durumunda evet numara ile konum bulma şansınız vardır. Ama bunun için yazdıklarımı dikkatli bir şekilde okumanız ve adımları takip etmeniz gerekir.

Yoksa sadece bir telefon numarasına sahip olarak birinin konumunu bulmanız sadece savcıdan izin alıp polis tarafından o numaranın GPS ile konumunun izlenilip bulunması şeklinde gerçekleşebilir.

Telefon Numarasından Konum Bulma

Numarayı Gir:

Benim işim savcılık veya polislik değil ben sadece sevgilimi/çocuğumu/çalışanlarımı merak ediyorum diyorsanız ve ortada ölüm kalım meselesi olabilecek durumlar yok ve işinizi kendiniz halletmek istiyorsanız, bu yöntemler ilginizi çekecektir.

Zaten eğer ortada ciddi bir güvenlik problemi varsa acilen polisi aramanızı da tavsiye ediyorum. Zira tek başına kullanacağınız bu yöntemler kendinizi ve yakınlarınızı daha iyi koruyabilmeniz içindir.

Başkasının konumunu bulma yöntemleri arasında en popüler yöntem casus programlar kullanarak dilediğiniz telefonun konumunu tespit edebilir hatta bu programların size sunmuş olduğu diğer hizmetlerden de faydalanabilirsiniz.

ayrıca oku: başkasının whatsapp mesajlarını okuma

En İyi Telefon Numarasından Konum Bulma Programı 2024

Cep telefonu numarasından konum bulma programlarının en iyilerini aşağıda sizler için sıraladım. Bu programlar özellikle ebeveynler, eşler, işverenler ve arkadaşlar arasında oldukça popüler olarak kullanılmaktadır.

mSpy

mspy

En iyi telefon numarasıyla konum bulma denilince akla ilk gelen casus uygulama kesinlikle mSpy’dır. Şu anda bu tür programlar arasında en bilinen, en sık kullanılan ve en popüler uygulama olan mSpy size numaradan konum bulma hizmetinin yanı sıra daha bir sürü kolaylıklar sağlar.

Bu uygulama, telefona ilk kurulurken ‘Uygulamayı Gizle’ seçeneğinin işaretlenmesi durumunda, karşı taraf telefonunda uygulamanın varlığından asla haberdar olamıyor.

Uygulama güncellemelerini telefon şarja takılı ve telefon sahibi telefon başında değilken yapıyor. Bu özellik sayesinde siz de yakalanır mıyım diye endişelenmek zorunda kalmıyorsunuz.

Mspy ile yapabileceğiniz başka işlemler şunlardır:

 • Cihazın GPS verileri sayesinde kişinin yerini tespit edebilirsiniz
 • Telefondaki SMS, anlık mesaj, email vs tüm mesajları okuyabilirsiniz,
 • Telefonda kayıtlı veya gönderilmiş tüm fotoğraf, video içeriğini görebilirsiniz,
 • Google’da yapılan sorguları ve  arama geçmişi görebilme,
 • Telefondaki uygulamaları görebilme, değişiklikler yapabilme,

ve daha pek çok faydalı hizmet size kendi seçtiğiniz telefon üzerinden her yerde ulaşılabilir oluyor.

Numaradan Konum Bulma Programi

SpyBubble

spybubble

Yine en iyi numara ile konum bulma programları konusundan bahsediyorsak, ikinci olarak akıllara gelecek olan casus uygulama da SpyBubble olur. Yine en az mSpy kadar başarılı ve popüler olan bu uygulama çoğunlukla çiftler tarafından tercih edilir.

Çiftlerin yoğunlukla tercih etmesinin nedenlerinden biri, SpyBubble’ın benzer uygulamalardan farklı bir özelliğinin olmasıdır. SpyBubble sayesinde karşı tarafın telefonu sizin için bir kayıt cihazı haline bürünür. Siz talimat verdiğiniz durumda, siz 7 gün 24 saat takipte olup dinlemek zorunda kalmazsınız. SpyBubble bunu sizin için yapar.

Yani eğer eşiniz sizi aldatıyor ve bunu da çok profesyonel bir şekilde yapıp sizden gizliyorsa, belki sizi aldatabilir ama SpyBubble’ı aldatması pek de mümkün olmaz!

SpyBubble ile yapabileceğiniz bazı şeyler şunlardır:

 • Telefonun konumunu tespit edebilme,
 • WhatsApp casuslugu
 • Telefondan ses kaydı alabilme,
 • Telefon konuşmalarını kaydedip dinleyebilme,
 • Telefonun rehberini tarayıp kişilerin kimliğini tespit edebilme,
 • Telefona gelen veya giden tüm resim vs görüntüleyebilme,

ve daha hayatınızı kolaylaştıracak pekçok hizmeti SpyBubble size getirir.

Telefon Numarası İle Fiziksel Erişim Olmadan Telefon Takibi: Detectico 

detectico

Saydığımız uygulamalar içerisinde fiziksel erişim olmadan telefon takip olanağı sunan çok pratik ve ucuz bir GPS sinyal takip uygulaması var sırada: Detectico

Bir telefon takip uygulaması için en pratik çözümlerden birini sunan Detectico’nin sunmuş olduğu çözüm oldukça pratiktir.

Ama öncesinde Detectico için telefon takip uygulaması ücretsiz hizmet sunuyor mu diye sorarsanız bu soruya neredeyse ücretsiz diyebiliriz. Detectico için aylık ödenmesi gereken ücret sadece 13 TL’dir.

Bu ücretle kaydolduktan sonra kendi panelinizden takip etmek istediğiniz telefon numarasını girmeniz gerekiyor. Numarayı girdikten sonra Detectico girmiş olduğunuz telefon numarasına otomatik olarak bir SMS gönderiyor. Takip etmek istediğiniz numara bu SMS’teki linke tıkladıktan sonra doğrudan konumu Detectico ile konum öğrenmek isteyen kullanıcıya gönderiliyor.

Detectico ile konum takibi işte bu kadar basit olarak yapılıyor.

Denemek Detectico

MobileSpy

Bu kategorideki başka bir uygulama da MobileSpy uygulamasıdır. Cep telefonu numarasından konum bulma hizmeti sağlamakla kalmaz, sizin tam bir ajan gibi bilgilerle donanmanızı sağlar.

Çevrimiçi kontrol paneli size karşı tarafın telefonunda ne oluyor ne bitiyor hangi işlemler gerçekleştirilir, kimlerle konuşulup mesajlaşılıyor her şeyi ama her şeyi gösterir.

Ayrıca MobileSpy size çok seveceğiniz ve belki de tercih sebebi olacak bir hizmet daha sunar: Silinen içeriğe erişim.

MobileSpy izlemeyi öyle ciddiye alır ki; karşı taraf uygulamanın radarına takılmayıp mesajlarını, arama kayıtlarını silmeye çalışıp gizlenmeye çalışsa bile, uygulamanın kontrol paneli tüm bilgileri hafızasına kaydeder ve hedef telefondan silinse bile, sizin ekranınızda kayıtlı kalır.

Bunların yanı sıra MobileSpy kullanarak yapabileceğiniz diğer işlemler şöyledir:

 • Karşı tarafın cihazının konumunu bulmak,
 • Belirlenen durumların gerçekleşmesi durumunda alarmla bilgi almak,
 • Silinen mesajları, uygulama içeriklerini, aranan numaraları vs kaydetmek,
 • Telefona kayıtlı uygulamalarda değişiklik yapabilmek,
 • Arayan ve aranan kişilerin kimliklerini öğrenmek,

ve daha fazla casusluk hizmetine sahip olmanız içten bile değildir.

Telefon Numarasından Konum Bulma Programı Nasıl Yüklenir?

Başkasının konumunu bulma için yapmanız gereken işlemleri aşağıda IOS ve Android cihazlarda ayrı ayrı nasıl yapılır açıklıyorum.

Android cihazlar için

İlk olarak Android cihazlarınızda Google Play Koruma özelliği devre dışı bırakılmalıdır. Bu işlem için şu adımlar gereklidir:

Ayarlar > Google > Güvenlik > Google Play Koruma > Google Play Koruma Devre dışı bırak

Bunu yaptıktan sonra gerekli izinleri verip numaradan konum bulma programını telefona indirmeniz gerekir. Bunun için de:

 • Telefonda gizli bir sekme aç,
 • Uygulamanın adını yaz ve indirme sayfasına git,
 • Karşına çıkacak olan şekli çiz ve programı indir,
 • Gizli sekmeyi kapat,
 • İndirilenlerden dosyayı bul ve kurulumu başlat.

IOS cihazlar için

IOS cihazlar ile telefon numarasından konum bulmak için yapmanız gereken ilk adım telefonun iCloud yedeklemesini gerçekleştirmenizdir. Bunun için:

Ayarlar >  iCloud > iCloud Yedekleme > Şimdi yedekle

Yedekleme işlemi gerçekleşince konum bulma programını App Store’dan indirip giriş yapmanız gerekiyor. Uygulamayı App Store’dan indirmek için herhangi bir uygulama indirme adımları uygulanır:

 • App Store’a gir,
 • Uygulamanın ismini yaz,
 • Uygulama sayfasına git ve ‘indir’ butonuna tıkla.

Programı indirdikten sonra:

iPhone (Jailbreak yok) > İlerle > iCloud bilgileri >  kendi telefon iCloud bilgileri > Bitir

Başka Telefona Sızma Programını Nasıl Kullanabilirim?

Bu tür programları kullanmak kullanıcı odaklı tasarlanmış oldukları için gayet kolaydır. Sizin tek yapmanız gereken ilk aşamada programı hedef telefona kurmanız, sonrasında da kendi konforunuzda, kendi telefonunuzdan takibi gerçekleştirmektir.

GPS Takibi

Uygulama telefondan konum bulma işlemini GPS verilerini inceleyerek gerçekleştirir. Bu nedenle siz dilediğiniz zaman kendi telefonunuzdan izlediğiniz kişinin mevcut konumunu görebilirsiniz. 

Coğrafi Çerçeveleme (Geo-fencing)

Bu özelliği çok seveceksiniz. Telefondan konum bulma ile kalmaz, aynı zamanda uygulamada izlenilen kişi için güvenli bölgeler (ev, okul, iş yeri, spor salonu gibi) oluşturabilir ve kişi bu bölgelerin dışına çıktığında anında haberdar olabilirsiniz.

Yani diyelim ki eşiniz veya kızınız okul veya işyeri ile ev arasındaki konumlarından bambaşka bir konumda ve siz kendisinden haber alamıyorsunuz. Güvenli bölgelerin dışına çıktıkları anda siz kendi telefonunuzdan bildirim alırsınız.

Ayrıca kişinin bulunduğu her bir konumun kaydı alınır ve gün sonunda size kişinin o gün hangi konumlarda bulunduğunun raporu gönderilir.

Telefon Numarasından Konum Bulma Programı Kullanılarak Başka Ne Yapılabilir?

Yukarıda da bahsettiğim gibi, cep telefonundan konum bulmak bu uygulamaların size sunacağı hizmetlerden sadece bir tanesidir. Bunun yanı sıra aşağıda sıralayacağım işlemlerin hepsini ve hatta daha fazlasını bu casus yazılım programlarını kullanarak kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

 • Telefondaki tüm medya içeriğine ulaşabilir,
 • Rehbere kayıtlı numaraları kontrol edebilir, kimliklerini doğrulayabilir,
 • Gelen giden tüm e-posta, mesaj, SMS görebilir,
 • Uygulamaları kontrol edebilir,
 • Gelen giden aramaların kayıtlarını görebilir,
 • Telefonun konum bilgilerini ayrıntılı bir şekilde görebilir,
 • Google’da yapılan aramaların ayrıntılı içeriğini ve geçmişini görebilir,
 • Kişinin rehberinde kayıtlı isimleri görebilirsiniz.

Sonuç

Günümüzde insanlara güvenmemek için onlarca nedenimiz var. Sevdiklerimizi ve kendimizi korumak için teknolojiden yardım almak günümüzde kaçınılmaz.Teknoloji sayesinde günlük pek çok işimizi hallediyoruz. Neden güvenlik de bunların arasında olmasın?

Numaradan Konum Bulma Programi

Sevdiklerimizi takip ederek, onların nerede olduğunu öğrenebilir, onları olası tehlikelere karşı koruyabiliriz.Bu denli hayatımıza hükmeden teknolojinin kimi faydalarını da görmek bizi bir nebze de olsa gülümsetebilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Türk Kullanıcılar İçin Dünyanın #1 Casus Uygulamasını Deneyin: En İyi Fiyat Burada!

Buraya Tıkla
DMCA.com Protection Status