Telefon Takip: Telefon Takip Programı 2020

Artık bir saniyemizi bile telefonlarımız olmadan geçiremiyoruz. Herkes bu durumu inkar etse de, gündelik hayatımızda gerçekleştirdiğimiz birçok eylemi akıllı cihazlarımız sayesinde hayata geçiriyoruz. Alışveriş yapma, yön bulma ve hatta nabız ölçme derken aklına gelebilecek tüm işlemleri birkaç saniye içerisinde kolayca yapmamıza yardımcı olan telefonlar neredeyse bir parçamız haline geldi.

Daha çok bir eğlence aracı olan telefonlar, kimi zaman kişilerin güvenliğini korumada da etkin bir rol alabiliyor. Bunun için telefon takip programları tercih ediliyor. Çeşitli doğal felaketlerin gerçekleştiği dönemlerde ya da kayıp vakalarında telefon izleme programı sayesinde kayıp kişilere kolaylıkla ulaşılabiliyor. Aynı uygulamalar, çocukları ya da eşleriyle problem yaşayan kişilerce kontrol amaçlı da kullanılabiliyor.

Telefon Takip Nasıl Yapılır? 

Telefon Takip

Numarayı Gir:

Telefon takip ya da numara takip için 3 farklı telefon izleme programından yararlanabilirsin:

Google Haritalar 

İlk uygulamamız, herkesin sık sık yol ya da yön bulmak için tercih ettiği Google Haritalar isimli uygulama. Onu mutlaka telefonunun bir köşesinde görmüşsündür ya da sana bir yerlerden mutlaka tanıdık geliyordur… 

Birçok telefonda otomatik olarak yüklü halde bulunan uygulama, hangi cihazdan giriş yaparsan yap kolayca konum belirlemene yardımcı oluyor. Ancak burada ondan bahsetmemizdeki asıl sebep yer aldığı tüm cihazların bulunduğu tüm konumları tek tek kaydetmesi. 

Tüm lokasyon geçmişini kaydederek tüm konumları içeren bir ‘zaman çizelgesi’ oluşturan uygulama yardımıyla cihazın bulunduğu tüm konumları bir arada görebilirsin. Bu çizelgeyi incelemek ve telefon takip yapmak için google.com/maps/timeline adresini ziyaret etmen yeterli.

Artıları: Google Haritalar uygulaması ücretsiz bir uygulamadır. Takip etmek istediğin cihaza sahip olduğun sürece hızlı ve kolay bir biçimde cihazın gittiği tüm konumları tek bir tıklama ile görebilirsin. Dilersen bu geçmişi yedeklemen ve sonra istediğin an tekrar açıp incelemen de mümkün. Konum geçmişi bir harita üzerinde sunulduğu için incelemek ve takip etmek de çok daha kolay olur.

Eksileri: Bu uygulamayı kullanabilmek ve telefon takip edebilmek için hedef telefona erişimin olması gerekir. Buna ek olarak, telefon sahibinin daha önce konum bilgilerini açık tutmuş ve konum takibine izin vermiş olması gerekir. Kişiler genellikle takip edilmemek ya da kişisel verilerini korumak adına konumlarını kapalı tutarlar.Eğer bu işlemler önceden yapılmadıysa numara takip ya da telefon takip yapman mümkün olmaz. Yani tüm konumları kaydedilmiş bir telefon bulmak oldukça zor olabilir.

FindMy 

İster Android istersen de IOS cihaza sahip ol, bu uygulamayı telefonunun ‘Ayarlar’ kısmında mutlaka görmüş olmalısın. Her iki işletim sisteminde de aynı isimle yer alan bu telefon takip uygulaması, hedef cihazın konumunu belirlemeye yardımcı olurken cihazın rehberinde bulunan kişilerin de konumunu belirleme yardımcı oluyor. 

Daha çok hırsızlık ve kayıp vakalarında tercih edilen uygulamayı, aktive edilmiş herhangi bir telefonda bulup ‘Telefonumu bul’ seçeneğine tıklayarak telefonun nerede olduğunu kolayca bulabilir veya canlı olarak telefon takibi yapabilirsin.

Artıları: FindMy telefon takip uygulaması ücretsizdir ve tüm cihazlarda otomatik olarak yüklüdür. Böylece bu uygulamayı yüklemekle uğraşmadan birkaç tık ile kolayca hedef cihazın yerini bulabilirsin. Rehberinden dilediğin ismi seçerek, herhangi bir konum değişikliği olduğunda sana bildirim gelmesini sağlayabilir ya da kişinin konumuna giden adres tarifini kolayca alabilirsin. Telefon modellerine bağlı kalarak farklı modeller tüm bu işlemleri kişiselleştirme olacağı da sunar.

Eksileri: Bu uygulama her ne kadar tüm cihazlarda bulunsa da tüm özelliklerini aktif bir biçimde kullanabilmen için takip etmek istediğin telefonun da bu uygulamaya sahip olması ve uygulamayı aktif hale getirmesi gerekir. Bu aktivasyon işlemi genellikle telefon ilk satın alındığında ya da sonrasında yapılır.

Telefon Takip Programları

Eğer yukarıda uygulamalar senin için yeterli değilse telefon takip programlarından yardım alabilirsin. Kulağa karmaşık geldiğini biliyoruz ancak öyle değil! Telefon takip ya da numara takip programları, tam donanımlı ve karmaşık yazılımlardır. Bu yazılımlar hedef cihazı takip etmenin yanı sıra cihazdaki tüm hareketleri izlemeni veya kaydetmeni sağlar. Gelen ya da giden aramalar, mesajlar, e-postalar, rehber görüntüleme, galeri inceleme ve daha birçok işlemi telefon takip programları aracılığıyla kolayca gerçekleştirebilirsin. Aramaları takip etmek ya da anlık konum bilgisi almayı kim istemez ki? Ben istiyorum dediğini duyar gibiyiz, o yüzden bu programların artı ve eksileri de seninle mutlaka paylaşarak herhangi bir karar vermeden önce emin olmanı istedik…

Artıları: Dilediğin an dilediğin yerden istediğin cihazı takip edebilmene olanak sağlayan telefon takip programları, mesajlardan aramalara, rehber kayıtlarından SMS’lere kadar dilediğin bilgiye anlık olarak erişebilmeni yani telefon takibi yapmanı sağlar. Bu programlar kesin sonuç verir istediğin tüm bilgileri tek seferde edinebilirsin.

Eksileri: Ücretsiz uygulamaların aksine telefon takip uygulamaları genellikle ücretlidir. Karmaşık bir yapıya sahip programlar kurulum aşamasında seni zorlayabilir.

En İyi 3 Telefon Takip Programı 2020

mSpy: Kişi takip etme programı ya da telefon takip programlarıyla ilgileniyorsan mSpy kesinlikle listenin en başında geliyor. Ebeveynlerin sıklıkla kullandığı programın amacı, hedef telefonda gerçekleşen tüm aksiyonları kayıt altına almak ve takip etmek. Özellikle iPhone marka telefonların izlenmesinde tercih edilen bu özel yazılım; gelen-giden arama kontrolü, mesaj kontrolü, anlık olarak konum izleme, galeri inceleme ya da depolama erişimi gibi birçok müthiş özelliğe sahip.

SpyBubble: 7 gün 24 saat boyunca istediğin herhangi bir cihazı takip etmeni sağlayan SpyBubble; hem iş verenler hem de çocuk sahibi tüm ebeveynler için de oldukça işlevsel bir telefon takip programı. Bu anlamda da diğer rakiplerinden güçlü bir biçimde ayrışıyor ve her geçen gün daha da popüler hale gelmeye devam ediyor. Kullanan kişinin %100 kontrol gücüne sahip olduğu bu programda kişinin hedef cihazı fark etmeksizin tüm mesajlaşmaların okunması, aramaların kontrol edilmesi, tarayıcı geçmişini kontrol edebilme, konum üzerinden cihazı takip etme veya direkt olarak telefonu uzaktan kontrol edebilme gibi birçok özelliği tek bir program çatısı altında sunar.

MobileSpy: Hem Android hem iPhone cihazlarda kullanılabilen MobileSpy, hedeflenen bir cihazın istenilen her an konum takibinin yapılmasını ve telefonun kontrol edilmesini sağlar. Telefona gelen çağrılar, depolanan görsel veya videolar, iletilen ve gelen mesajlar, telefon konum bilgisi ve daha birçok detay bu program aracılığıyla parmaklarının ucunda olabilir. Tek yapmak gereken MobileSpy programını edinmek.

Kişi Takip Etme Programı Nasıl Kullanılır? 

Telefon takip etme programını satın almak ve sonrasında kurmak için aşağıdaki basit adımları izleyebilirsin:

  • tr.mspy.com adresini ziyaret ederek ‘şimdi dene’ butonuna tıkla
  • Hesap oluşturmak için e-posta adresini gir
  • Hedef cihazını seç (bu aşamaya daha sonra da karar verebilirsin)
  • 1 ay, 3 ay ya da 12 aylık premium paketlerden kapsam ve fiyat olarak uygun olanını seç ve ilerle
  • Sıra kuruluma geldi, kuruluma başlamak için sana e-posta yoluyla gelecek giriş bilgilerini kullanarak panele giriş yap
  • Takip etmek istediğin cihazı, ekran kilidi açık bir biçimde hazır bulundur
  • Bu işlemin sağlıklı ilerleyebilmesi için cihazın tüm yönetici izinlerinin açılması gerekir (root ya da jailbreak)
  • Ardından sana sunulacak yönergeleri takip ederek programı kolayca kurabilirsin.

Son adımı gerçekleştirmek için iPhone ve jailbreak’siz iPhone ve Android takip programı için farklı adımları izlemen gerekebilir:

Eğer cihazın Android ise karşına çıkacak yönergelerde verilen indirme bağlantısını hedef cihazın internet tarayıcısına yazarak onay kodunu girebilir ve programı indirebilirsin. Eğer bu program daha önce hedef cihazda hiç çalıştırılmadıysa ‘bilinmeyen kaynaklardan uygulama yükleme izni’ vermen beklenecektir. Bunu telefonunun Ayarlar’ bölümünden yapabilirsin. Kurulum tamamlandıktan sonra iz bırakmamak için programı silmeyi sakın unutma!

iPhone cihazın varsa işler biraz daha karmaşık çünkü burada Jailbreak’li ve Jailbreak’siz olmak üzere iki farklı yöntem bulunuyor. Telefonun Jaibreak’li ise, yani bu işlemi daha önceden yaptıysan tek yapman gereken cihazın bağlı olduğu iCloud bilgilerini girmek olacak. Cihazına daha önce Jailbreak işlemi yapılmadıysa programı kurmaya yarayan Cydia paket yöneticisini açmalı ve programı kurmalısın.

Cydia’nın alt kısmında yer alan ‘Sources’ butonuna tıklayarak yeni açılan pencerenin sağ üst kısmında yer alan ‘Edit’ ve sonra sol üstte yer alan ‘Add’ linklerine tıklamalısın. Karşına çıkacak kutucuğa, daha önce sana kontrol panelinde belirtilen adresi girerek ‘Add Source’ yazısına  tıkladıktan sonra işlemin sonuçlanmasını bekleyebilirsin. 

Daha sonra ekranın en alt kısmında yer alan ‘Sources’ butonu ile ‘Mtechnology LTD Repository’ yazısını bulup tıklaman gerekiyor. İz bırakmamak istiyorsan, işlem tamamlandığında bu kısmı silmen gerekiyor. İşlem henüz burada bitmedi.

Son olarak ‘All Repository’ bölümünden ‘iPhoneInternalservice’ yazılımızı kurmak gerekecek.

“Restart Springboard” butonuna tıkladığında yükleme sona erecek ve işlem tamamlanmış olacak. Yükleme işleminden sonra, ürün kodu ile birlikte programın gizli çalışmasını isteyip istemediğin sorulacak. Eğer telefon takip için bu programı indirdiysen bu seçeceği mutlaka ‘Evet’ olarak işaretlemelisin.

Sonuç

Hepimiz zaman zaman sevdiklerimizi merak ediyor ve sık sık onlar adına endişelenebiliyoruz. Günümüzün neredeyse büyük bir kısmını geçirdiğimiz telefonlar onlarla aramızda giderek büyüyen koca bir duvara dönüşürken; kontrolü eline almak ve özellikle sevdiklerini internetin zararlı etkilerinden korumak için tek ve basit bir çözüm var: Telefon takip programları.

Günümüzde birçok kişi bu programları kullanarak hedefledikleri bir telefonu ya da akıllı bir cihazı takip edebiliyor. Yani bu durum sanılandan çok daha yaygın. Hangi amaçla kullanılırsa kullanılsın kesinlikle işe yarayan ve amacına hizmet eden bu programlar, fiyat ve kullanım amacına bağlı olarak değişkenlik gösterse de, hepsi bazı temel özelliklere sahip. Günün sonunda ise hedef cihazdaki verileri takip edebileceğin, sana tam hakimiyet sunan bu programlar yüzünün gülmesine yardımcı olabilir.

Bu durumları daima casusluk olarak düşünme, örneğin sevgilinin yolunda kaldığını ve ona ulaşamadığını düşün ya da çocuklarının gün içerisinde hangi sitelerde gezdiğini bilmediğini ve onları korumak istediğini. 

Sebebi hangisi olursa olsun, takip edilen cihaz üzerinde %100 kontrol sağlayan telefon takip programları sayesinde tüm bu sorunlar artık ortadan kalkıyor. Yukarıda detaylıca incelediğimiz programlardan sana uygun olanı seçerek sen de kolaylıklar telefon takibi ya da numara takibi yapabilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir