Artık Cep Telefonundan Yer Tespiti Yaparak Kaybolan Akıllı Cihazlarınızı Bulmak Mümkün

Mobil cihazınızı özellikle de akıllı telefonunuzu kaybetmek büyük bir sorundur. Bunun nedeni, cihazlarımızda özel bilgilerimizin ve hassas verilerimizin büyük bir bölümünü taşımasıdır. Bu veriler kaybolur veya çalınırsa üzücü sonuçlar ortaya çıkabilir.

Akıllı telefon veya tablet gibi bir akıllı cihaz kullanıyorsanız, cihazınız kaybolduğunda ya da çalındığında cihazınızın yerini bulmanıza yardımcı olabilecek bazı yöntem ve programlar vardır. Ayrıca, çocuğunuzun, eşinizin veya işyerindeki personelinizin cep telefonunu takip etmek ve istediğiniz zaman cep telefonundan yer tespiti yapmak için GPS özelliğinden de yararlanabilirsiniz.

cep telefonu yer tespiti

Cep Telefonu Yer Tespiti İçin GPS Nasıl Kullanılır?

GPS ile cep telefonu yer tespiti nasıl yapıldığını hiç merak ettiniz mi? İngilizce Global Positioning System ibaresinin kısaltması olan GPS, Türkçede Küresel Konumlandırma Sistemi anlamına geliyor. GPS (Küresel Konumlandırma Sistemi), bir grup uydu ve yer istasyonundan oluşan bir radyo navigasyon sistemidir.

GPS takip sistemleri, konum bilgisi vermek ve hareketleri izlemek için Global Navigasyon Uydu Sistemi ağını kullanır. GPS cihazları, uydu ve mikrodalga sinyallerini alır, bir konumu belirlemek ve hızı ve hareketi takip etmek için çeşitli hesaplamaları kullanır. Bu, bir nesnenin GPS ile yalnızca nerede olduğunu değil, aynı zamanda ne kadar hızlı hareket ettiğini de tespit eder.

Cep telefonu yer tespitine gelirsek… Cep telefonunun bulunduğu yeri kapsayan üç farklı uydudan telefon çevresine yakın yerlerde daire şeklinde bir kesişim noktası oluşur. İşte cep telefonunuz tam da bu kesişme noktasındadır. Trilaterasyon denklemi denen bu yöntemle izlenen telefonun konumuna ulaşılır. GPS sistemler, 25’den fazla uydudan faydalandığı için telefon dünyanın neresinde olursa olsun tespit edilebilir. Başkasına ait bir cihazın konum tespit etme işlemi ile ilgili sonuçları düzenli raporlar halinde alabilirsiniz. Bu raporlarda, takip edilen kişinin anlık konumunu ve belirli zaman dilimlerindeki konum bilgilerini öğrenebilirsiniz. Ayrıca, takip edilen cihaza ait konum raporlarını ayrıntılı koordinat bilgilerini içerecek şekilde elde edebilirsiniz. Konum raporlarındaki bilgileri istenen zaman kriterlerine uygun olarak elde edebilirsiniz.

Popüler Cep Telefonu Takip Uygulamaları İle Telefon Konum Tespiti Nasıl Yapılır?

Ücretsiz telefon konum tespiti yöntemlerinin yanı sıra oldukça ekonomik fiyatlarla sunulan profesyonel içeriklere sahip yer tespit programları da bulunuyor. Her ne kadar günümüzde iOS ve Android gibi bazı işletim sistemleri üzerinden telefon takip ve yer tespiti işlemleri yapılsa da konum tespiti amacıyla hazırlanan yazılımları kullanmak önemli avantajlar sağlayabilir. Cep telefon takibi ve konum tespiti amacıyla kullanılabilecek popüler uygulamaların en başında mSpy yazılımı geliyor.

Ücretsiz Telefon Takip Yöntemleri Nelerdir?

Cep telefonundan yer tespit etme amacıyla kullanılan GPS, günümüzde çeşitli programlar ile senkronize olarak çalışabiliyor. Bu kapsamda, GPS ile telefon takip yöntemi olarak bazı ücretli programların yanı sıra ücretsiz yöntemler de kullanılabiliyor.

Ücretsiz telefon tespit yöntemleri olarak iPhone telefon takibi ve iOS telefon takibi gibi yöntemler ilk sırada yer alıyor. Bu yollarla kaybolan ya da çalınan akıllı cihazlarınızın yerini rahatlıkla tespit edebilirsiniz. İşte, Android telefon takibi ve iOS telefon takibi yöntemlerinin aşamaları.

Kayıp iPhone Telefon Takibi Nasıl Yapılır?

Öncelikle arama motorunu kullanarak https://www.icloud.com/ adresini ziyaret etmeniz gerekiyor. Ancak, iPhone telefonda yer tespiti için cihazınızda iPhone’umu Bul seçeneğinin etkinleştirilmiş olması gerektiğini unutmayın.

iCloud da oturum açtıktan sonra Apple kimliğinizi ve parolanızı sayfanın ortasındaki ilgili metin kutularına girin, ardından → sekmesine tıklayın. Böylece, iCloud ekranınız açılacaktır. Aşağıdaki adımların takip edebilirsiniz:

 1. Ekranın sağ tarafında radar şeklinde görünen iPhone Bul sekmesine tıklayın.
 2. Sayfanın orta kısmında yer alan metin alanına şifrenizi tekrar girin.
 3. Sayfanın en üst kısmında yer alan Tüm Aygıtlar sekmesine tıklayın. 
 4. Karşınıza çıkan menüden iPhone cihazınızın adını tıklayın.
 5. iPhone telefonunuzun yer tespitini yaptıktan sonra, karşınıza çıkan sayfanın sağ tarafında çeşitli seçenekler görüntülenecektir.

Bu seçeneklere göre aşağıdaki işlemleri yapabilirsiniz:

 • Ses Çal: iPhone telefonunuzun sesli bir ikaz çalması için yönlendirmenizi sağlar.
 • Kayıp Modu: iPhone telefonunuzun uzaktan kilitlenmesini sağlar ve Apple Pay askıya alınır. 
 • iPhone’u Sil: iPhone telefonumda yer alan tüm verilerin kaldırılmasını sağlar. Bu işlem geri alınamayacağı için, önceden cihazınızdaki bilgileri yüklediğinizden emin olmalısınız.

Kayıp Android Telefon Takibi Nasıl Yapılır?

Android yer tespiti yapmak için ilk yapmanız gereken arama motoruna /www.google.com/android/find adresini girmektir. Fakat, bu işlemi gerçekleştirebilmeniz için telefonunuzda Cihazımı Bul uygulamasının yüklenmiş ve etkinleştirilmiş olması gerektiğini unutmayın. Sonra bu iki adımı atın:

 1. Android hesabınızda oturum açmak için kullandığınız e-posta adresini yazın, İLERİ sekmesine tıklayın, şifrenizi girin ve tekrar İLERİ sekmesine tıklayın. Eğer önceden e-posta adresinize giriş yapmış olsanız da, şifrenizi yeniden girmeniz gerekebilir.
 2. Android cihazınızı aramaya başlamak için Cihazımı Bul komutunu tıklayın.

Android telefonunuzun yerini  tespit ettikten sonra, karşınıza çıkan sayfanın sol tarafında yer alan seçeneklere göre aşağıdaki işlemleri yapabilirsiniz:

 • Ses Çal:  Bu özelliği aktifleştirdiğiniz anda Android telefonunuzun sessizde olup olmadığına bakılmaksızın 5 dakika boyunca bir zil sesi çalması sağlanır.
 • Kilitle: Android telefonunuzun bir şifre yardımıyla kilitlenmesini sağlar.
 • Sil: Android telefonunuzun dahili belleğinin silinmesini sağlar. Ancak; bu yöntem, Android cihazınızda Cihazımı Bul özelliğini kullanmanıza engel olacaktır.

mSpy İle Başkasına Ait Telefonun Konumu Nasıl Tespit Edilir?

mSpy yazılımı, son yıllarda ebeveynler ve işverenler için oldukça faydalı çözümler sunuyor. Böylece, çocuklarının her an nerede olduğunu tespit etmek isteyen anne babalar ile çalışanlarını ya da işyerine ait araçların konumunu takip etmek isteyen işverenler kendilerini çok daha güvende hissediyorlar.

cep telefonu yer tespiti

mSpy programı; telefon takip, konum tespiti, uzaktan kontrol, Android takip ve iOS takip gibi birçok farklı özelliğe sahip bulunuyor. Peki, aynı zamanda en iyi yer tespiti programı olan mSpy ile başkasına ait bir telefonun konumu nasıl tespit edilebilir? Konum takibi ya da yer tespiti olarak nitelendirilebilir bu işlem; herhangi bir cihazın bulunduğu yerin genellikle GPS yardımıyla belirlenmesini ifade ediyor.

Buna göre, herhangi bir cep telefonunun bulunduğu konumu mSpy yazılımı sayesinde kolaylıkla tespit edebilirsiniz. Güvenilir bir şekilde çalışan bu program yardımıyla hedef telefonun tam olarak nerede olduğunu detaylı bir şekilde belirleyebilirsiniz. mSpy yazılımı yardımıyla anlık konum bilgisi elde edebileceğiniz gibi, hedef telefonda GPS sisteminin kapalı olması veya GPS bulunmaması durumunda da ayrıntılı bir şekilde yer tespit etme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

mSpy Telefon Tespit Uygulaması Nasıl Kurulur?

Cep telefonundan yer bulma konusunda oldukça başarılı olan mSpy yazılımının kurulumu oldukça kolaydır. Bunun için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

Öncelikle mSpy yazılımının web sitelerinden e-posta adresinizi kullanarak dilediğiniz mSpy paketini satın almalısınız.

cep telefonu yer tespiti

Yazılıma üye olduktan sonra hedef cihazda mSpy uygulamasını kurmanız gerekiyor. Yalnızca sizin yetkinizde olan kontrol paneli üzerinden hedef telefonun konumunu tarih ve saat detayları ile birlikte anlık olarak tespit edebilirsiniz.

mSpy iOS Telefona Nasıl Yüklenir?

mSpy yazılımın bir diğer önemli özelliği ise bütün Apple cihazlar için jailbreak işlemi gerektirmemesi. Bu özelliği kullanabilmek için hedef cihazın iCloud yedeklemeleri üzerinden belirli aralıklarla giriş yapılarak değişiklikler kaydedilebiliyor. Ancak, yazılımın bu özelliğinden yararlanabilmek için hedef Apple cihazın kullanıcı adı ve şifresini bilmeniz gerekiyor. 

Ayrıca, kullanıcının kişisel bilgilerini iCloud’a otomatik yedekleme yapıyor olması gerekiyor. Bu özellik, jailbreak yapıldığında işinizi oldukça kolaylaştırabilir. Bu işlemlerden sonra yedekleme işlemlerine bağlı olarak takip edilen cihazdan düzenli olarak raporlar alabilirsiniz. Bu özellik ile birlikte web geçmişi, metin mesajları, sosyal medya yazışmaları ve aktiviteleri, konum bilgisi, arama kaydı ve rehber bilgilerine kolayca erişim sağlayabilirsiniz.

Öncelikle mSpy yazılımının web sitelerinden e-posta adresinizi kullanarak dilediğiniz mSpy paketini satın almalısınız. Yazılıma üye olduktan sonra hedef cihazda mSpy uygulamasını kurmanız gerekiyor.

Yalnızca sizin yetkinizde olan kontrol paneli üzerinden hedef telefonun konumunu tarih ve saat detayları ile birlikte anlık olarak tespit edebilirsiniz.

mSpy Android Telefona Nasıl Yüklenir?

Aşağıdaki stepler Android telefonları için geçerlidir:

 1. Hedef telefonun Ayarlar bölümüne gidip Güvenlik bölümünde yer alan “Bilinmeyen Kaynaklar”dan seçeneğini aktif hale getirin.
 2. Play Protect kısmından “Cihazı güvenlik tehditlerine karşı tarayın” özelliğini devre dışı bırakın.
 3. mSpy apk’yı indirin.
 4. Hedef cihaz üzerinde Chrome veya benzer bir tarayıcıyı açarak adres satırına http://a22z.net/a yazın. Burada Git sekmesine seçin ve güvenlik kodunu girip mSpy Apk’yı indirin.
 5. İndirilenler (download) sayfasına gidin ve bt.apk dosyasını açın. Böylece mSpy yükleme işlemi başlar.
 6. bt.apk dosyasını açtıktan sonra Yükle ve Aç sekmelerini tercih ederek lisans sözleşmesini onaylayınız.
 7. Kaldırma işlemini önleyin seçeneğini etkinleştirin ve diğer seçenekleri de işaretleyin. Daha sonra ilgili kısma kayıt kodunuzu girin ve kurulumu tamamlayın.

mSpy Telefon Tespit Uygulamasının Paket Seçenekleri Nelerdir?

mSpy yer tespiti programı ekonomik paket seçenekleri ile benzer uygulamaların önüne geçiyor. Arama listeleri, iletişim detayları, SMS takibi, takvim detayları, iPhone takibi, Android takibi, ebeveyn kontrolü, cep telefonu takibi ve GPS konumu izleme gibi kullanışlı özellikleri aylık ortalama 100 TL’lik fiyatlarla sunan mSpy yazılımını resmi web sitesi üzerinden temel ve Premium abonelik seçenekleriyle satın alabilirsiniz.

Son Söz

Neyse ki artık akıllı telefonunuzu veya tabletinizi kaybetmekten korkmanıza gerek yok. Ayrıca, iş yerindeki personelinizin, eşinizin ya da çocuğunuzun cep telefonunu takip etmek ve istediğiniz zaman cep telefonundan yer tespiti yapmak da mümkün. Tek yapmanız gereken Türkçe olarak sunulan mSpy yazılımını yüklemek, gerekli adımları tamamlamak ve dilediğiniz bilgilere ulaşmak.  

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Türk Kullanıcılar İçin Dünyanın #1 Casus Uygulamasını Deneyin: En İyi Fiyat Burada!

Buraya Tıkla
DMCA.com Protection Status