Telefon Takip Uygulaması Kullanmanın En Büyük Avantajları

Bilgisayarınız, dizüstü bilgisayarınız, tabletiniz veya akıllı telefonunuz ile yaptığınız hemen hemen her şeyin bir şekilde izlenebileceği yaygın bir bilgi. Google arama geçmişini kaydediyor, Facebook beğendiğiniz şeylerin kaydını tutuyor veya mobil operatörünüz GPS ile tam konumunuzu tam olarak saptıyor… Her birimiz farkında olduğumuzdan daha fazla veri oluşturuyoruz.

Bütün bunların yanı sıra, bu takip için uygulanan yöntemlerin bazı avantajları da var. İnternette gezinirken, Google takibi ilgilendiğiniz şeyle eşleşen arama sonuçlarının daha çabuk üretilmesine yardımcı oluyor. Facebook’un hedeflenmiş reklamları, verileri yayın akışını spam ile doldurmak yerine gerçekten hoşunuza gidecek ürünleri göstermek için kullanıyor. Ancak şaşırtıcı şekilde cihazın takip özelliklerinin en büyük avantajlardan biri GPS konumunu izleme.

Kristal bir küreyle bile gelecekte neler olacağını bilmek imkansız. Peki bir şey olduğunda buna hazır olacak mısınız?

Gittiğiniz her yere yanınızda birini götürmek her zaman mümkün değil, ama GPS konum teknolojisi sayesinde birinin her zaman sizi izlemesini sağlayabilirsiniz. BlueLight gibi uygulamalar hareket halindeyken ve gitmek istediğiniz yere güvenli şekilde vardığınızda arkadaşlarınıza bildirmenizi sağlar. Ayrıca Google Maps güvendiğiniz kişilerle konumunuzu gerçek zamanlı olarak paylaşmak için bir seçenek ekledi. Kendinizi bir araba kazasının içinde bulursanız ve yol kenarında sıkışmış bulursanız veya kaybolursanız ve eve dönmek için yardıma ihtiyacınız olursa bu özellik son derecek faydalı olabilir.

  • Gençler Karşısında İç Rahatlığı

Modern çağda ebeveynlik daha zorlayıcı hale geldi. Çocuğunuzu fiziksel tehditlerden uzak tutmak şimdi sadece denklemin bir parçası. Çevrimiçi saldırganlar, zorbalığa maruz kalma ve seks mesajlaşmaları gibi siber tehditler ailelerin endişe etmeleri gereken daha fazla risk oluşturuyor. Phone Tracker (Telefon Takipçisi) adlı uygulama çocuğunuzun mobil cihazlarında yaptıklarını size göstererek içiniz rahatlamasını sağlayabilir. Telefon görüşmelerini, yazılı mesajları, internet etkinliğini ve çocuğunuzun GPS konumunu izler. Life360 ve Find My Friends (Arkadaşlarımı Bul) ailenize göz kulan olabileceğiniz ve güvenli bir yerde olduklarını bilmenizi sağlayacak iki başka uygulama.

  • Çalışanlarınızı Kontrol Edin

Küçük işletme sahiplerinin karşılaştığı en büyük zorluklardan biri çalışanlarının verimli bir şekilde performans göstermelerini sağlamaktır. Bu çalışanlar şirket araçlarını kullanıyorsa veya sık seyahat ediyorsa bu görev daha da zor olabilir. Bu sorunu çözmek için bazı işletme sahipleri çalışanlarının her hareketini takip eden gizli kameralara başvuruyor. Ama bu aşırıya kaçan bir seçenek.

Takip uygulamaları çalışanlarınızın ne yaptığınız izlemek için daha kolay bir yol sunuyor. Ayrıca bazı uygulamalar işletmeniz için ek avantajlar da sağlar. Örneğin Tsheets adlı uygulama hem çalışanlar içeri girip çıkışlarının çizelgesini tutan hem de vardiya başladığında nerede olduklarını gösteren bir yer izleyici ve devam kontrol saatidir.

Şirket tarafından verilen akıllı telefonları kullanan çalışanların bu telefonlarına mSpy gibi uygulamalar yüklenerek internet etkinliklerini, aramaları, mesajlaşmaları ve diğer şeyler izlenebilir. Böyle bir takip yapıldığını çalışanlarınıza bildirmeniz gerekecek. Yasal bir zorunluluk olmasının yanı sıra, birisinin kendilerini izlediğini bilen çalışanlarınız ekipmanlarınızı sadece şirketin amaçları doğrultusunda kullanacaktır.

Kaynak: http://www.komando.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Türk Kullanıcılar İçin Dünyanın #1 Casus Uygulamasını Deneyin: En İyi Fiyat Burada!

Buraya Tıkla
DMCA.com Protection Status